Okoř

Okoř

(2012)
Kutná hora

Kutná hora

Chrám sv. Barbory (2012)
Špilberk

Špilberk

(2013)
Křivoklát

Křivoklát

(2012)
Atelierlion@seznam.cz

Cestopisy, fotografie, umění, geocaching

Foto týdne

Foto týdne

Touha po poznání žene lidi do světa, svou vlast ale neznají.

Autor

_MG_0693.JPG
Ondřej Kořínek

Jeho životní pouť začala na Moravě před mnoha lety, kde žil spolu se svými rodiči a bratry, než ji vyměnil za život v Praze. Absolvoval obor podnikání na střední škole a studoval také Výtvarnou fotografii na Lidové konzervatoři v Ostravě. V Praze pak pod vedením Miroslava Němečka absolvoval kurzy tvůrčí fotografie.
Fotograf na volné noze, začal poznávat fotografii ve svých patnácti letech s analogovým fotoaparátem Skina a později s Minoltou. Hlubší zájem ale projevil až po čtyřiadvacátém roce, kdy si pořídil první digitální zrcadlovku. Začínal ve studentském projektu Juniorpress, spolupracoval i s modelingovou a reklamní agenturou nebo hudebním serverem Muzikus. Fotografické a textové reportáže publikoval v časopise Pražský strážník. Určitě zajímavou zkušeností byla i spolupráce s časopisem Paparazzi. Poslední dobou se jeho fotografie objevují na zpravodajském serveru Novinky.cz.

Od roku 2012 se věnuje výtvarné fotografii, věrný rovněž zůstal reportážní a dokumentární fotografii. Jak sám ale uvádí, téměř žádný žánr mu není cizí. Do svých nových projektů zapojuje rovněž sám sebe a snaží se pracovat více koncepčně. Zúčastnil se mnoha soutěží, v nichž se několik jeho fotografií umístilo na předních příčkách.

Poněvadž se nevyjadřuje jen snímky, ale i textem, můžete si na těchto stránkách zabrouzdat rovněž v jeho cestovatelských článcích.

Věnuje se však také ochraně přírody a ekologii, kterou studuje na Fakultě životního prostředí ČZU. Je členem Českého svazu ochránců přírody a absolvoval kurzy Ochrana přírody a legislativa či Lesnictví.
VÝSTAVY A SOUTĚŽE

2015-2017 - Putovní výstava české Wikipedie Wiki miluje památky

2015 - výstava Ministerstva životního prostředí Magické místo v české přírodě

2015 - společná výstava v minigalerii Centra Fotoškoda

2015 - společná výstava Krajina na škole Kreativní fotografie

2014 - 1. místo 
ve fotografické soutěži Wikipedie propagující památky

2014  vítěz soutěže Fotograf Festivalu na téma Vidět a Věřit

2014 – fotofestival OffStation

2014 – výstava absolventů Školy kreativní fotografie

2013 – 10. místo ve fotografické soutěži Wikipedie propagující památky

2013 – trojice fotografií v semifinále fotosoutěže SŽDC

2013 – 1. místo v kategorii zimní radovánky serveru fotoaparat.cz

2012 – 5. 7. 10 . místo ve fotografické soutěži Wikipedie propagující památky

Pro ty, co rádi ČR

Toulky Českem

Toulky Českem

Toulky Českem

Toulky Českem

image008.png
rss.png

Jak často chodíte na výlety?

1x týdně (17 | 33%)
1-2x měsíčně (7 | 14%)
1x měsíčně (0 | 0%)
1x půl roku (2 | 4%)
Téměř vůbec (25 | 49%)
logo_csop.jpg
mpp.gif
zvn.gif
Ekologie zkoumá vztahy organismů
Ekologie zkoumá vztahy organismů
Eko, eco, ekologie, ekologický nebo ekologický aktivista. To je výčet slov, které dnes srší ze všech stran na spotřebitele různých produktů a služeb či veřejnost všeobecně. Ale co je to vlastně ta ekologie? Je používání výše uvedených termínů správné? Ne, není.
Na první prohlídce
Na první prohlídce
Píše se prosinec 2016 a když se tak dívám do občanského průkazu zjišťuji, že je na čase dělat něco se svým životem. Osm let s přítelkyní a bydlení s jejím bratrem není úplně to ideální, co by člověka po třicítce mělo naplňovat.
Jedna z prohlédnutých nemovitostí
Jedna z prohlédnutých nemovitostí
Po téhle zkušenosti se určitě nikdo nebude divit, když jsme si dali možná měsíc odraz a na inzeráty jsme jen koukali, ale chuť do něčeho jít byla minimální. V krásné lokalitě ve Štěchovicích se během této doby objevila zrekonstruovaná nemovitost, jež byla nedaleko přehrady.
Stěhování

Stěhování

Čtrnáctidenní mezidobí stačilo na to, aby došlo na vystřízlivění a ještě jednou si všechno podrobně rozebrat. Prošmejdili jsme vše, co se dalo. Co se ve městě nachází, co ne. Jaká je tam doprava, co říká územní plán, jaké jsou tam služby, vedení apod.
Veškerý obsah podléhá autorským právům, kopírování zakázáno. Šíření textu či fotografií pouze na písemné svolení autora. Please do not publish any photography without author's prior written consent. © 2012 - 2018 Ondřej Kořínek
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one