Okoř

Okoř

(2012)
Kutná hora

Kutná hora

Chrám sv. Barbory (2012)
Špilberk

Špilberk

(2013)
Křivoklát

Křivoklát

(2012)
Atelierlion@seznam.cz

Cestopisy, fotografie, umění, geocaching

Foto týdne

Foto týdne

Touha po poznání žene lidi do světa, svou vlast ale neznají.

Muzeum řemesel v Letohradu prozradí, jak pracovali naši předci

Muzeum řemesel

Muzeum řemesel

Při cestě do Východních Čech můžete navštívit jedno z největších muzeí v České republice – Muzeum řemesel ve společenském centru Nový Dvůr v Letohradu. K prohlídce nabízí přes padesát historických řemesel.
Muzeum řemesel se rozkládá ve velkých prostorách barokní sýpky v památkově chráněném areálu Nového Dvora. Do areálu se dostanete autem po projetí brány. Parkování je zdarma. Muzeum se nachází na ploše 1650 m², a jak uvádí na svých webových stránkách, je údajně největším muzeem v ČR.

K prohlídce láká přes 50 expozic řemesel a živností z let 1840 – 1930 a k vidění jsou řemesla známá i neznámá. V hlavní budově jsou hned tři patra těchto expozic. Můžete si prohlédnout, jak pracovali fotografové, tesaři, pekaři, prodavačky, pracovníci v pohřebnictví a pohostinství, četníci nebo také bednáři a hasiči.

Mimo hlavní budovu se můžete vydat do mechanických dílen, školní třídy nebo vozovny. Výjimečná je také expozice vycpaných zvířat. Jsou v ní zvířata, která můžete běžně potkat v našich lesích a vodách. Exponáty působí opravdu věrohodně, z některých jde dokonce strach.
Muzeum bylo také oceněno. Získalo první místo jako nejlepší turistický cíl ve východních Čechách. Soutěž Cen Kudy z nudy uspořádala agentura Czech Tourism a je prestižním oceněním.

Návštěvníci mají na výběr několik prohlídkových tras, po jejich absolvování se mohou zajít posilnit do prostorné, dřevem stylizované, restaurace nebo posedět venku na nádvoří.

Nápad vytvořit muzeum řemesel dostal Pavel Tacl v roce 1996 a ohromily ho zejména prostory barokní sýpky z osmnáctého století. Exponáty sháněl pomocí svých kontaktů v regionu a hledáním v inzerátech. Muzeum otevřel 18. května 2000. O dva roky později se rozrostlo o třetí patro.
26.05.2013 12:49:25
Redakce

Pro ty, co rádi ČR

Toulky Českem

Toulky Českem

Toulky Českem

Toulky Českem

image008.png
rss.png

Jak často chodíte na výlety?

1x týdně (17 | 33%)
1-2x měsíčně (7 | 14%)
1x měsíčně (0 | 0%)
1x půl roku (2 | 4%)
Téměř vůbec (25 | 49%)
logo_csop.jpg
mpp.gif
zvn.gif
Ekologie zkoumá vztahy organismů
Ekologie zkoumá vztahy organismů
Eko, eco, ekologie, ekologický nebo ekologický aktivista. To je výčet slov, které dnes srší ze všech stran na spotřebitele různých produktů a služeb či veřejnost všeobecně. Ale co je to vlastně ta ekologie? Je používání výše uvedených termínů správné? Ne, není.
Na první prohlídce
Na první prohlídce
Píše se prosinec 2016 a když se tak dívám do občanského průkazu zjišťuji, že je na čase dělat něco se svým životem. Osm let s přítelkyní a bydlení s jejím bratrem není úplně to ideální, co by člověka po třicítce mělo naplňovat.
Jedna z prohlédnutých nemovitostí
Jedna z prohlédnutých nemovitostí
Po téhle zkušenosti se určitě nikdo nebude divit, když jsme si dali možná měsíc odraz a na inzeráty jsme jen koukali, ale chuť do něčeho jít byla minimální. V krásné lokalitě ve Štěchovicích se během této doby objevila zrekonstruovaná nemovitost, jež byla nedaleko přehrady.
Stěhování

Stěhování

Čtrnáctidenní mezidobí stačilo na to, aby došlo na vystřízlivění a ještě jednou si všechno podrobně rozebrat. Prošmejdili jsme vše, co se dalo. Co se ve městě nachází, co ne. Jaká je tam doprava, co říká územní plán, jaké jsou tam služby, vedení apod.
Veškerý obsah podléhá autorským právům, kopírování zakázáno. Šíření textu či fotografií pouze na písemné svolení autora. Please do not publish any photography without author's prior written consent. © 2012 - 2018 Ondřej Kořínek
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one