Okoř

Okoř

(2012)
Kutná hora

Kutná hora

Chrám sv. Barbory (2012)
Špilberk

Špilberk

(2013)
Křivoklát

Křivoklát

(2012)
Atelierlion@seznam.cz

Cestopisy, fotografie, umění, geocaching

Foto týdne

Foto týdne

Touha po poznání žene lidi do světa, svou vlast ale neznají.

Navštivte palác Knóssos na Krétě a podívejte se na zbytky minojské civilizace

IMG_5458.jpg
Říká se, že povinností každého návštěvníka Kréty je, podívat se do zbytků minojského paláce v Knóssu. Každoročně toto místo, které se nachází nedaleko hlavního města Kréty, navštíví statisíce turistů.
První palác zde byl postaven v 19 století př. n. l. v prvním palácovém období minojské civilizace. Po dalších 300 let byl palác mnohokrát přestaven, až jej zničil vpád mořských národu někdy okolo roku 1400 př. n. l. V paláci žilo až osm tisíc obyvatel.

Ve svých dobách palác sloužil jako administrativní a náboženské centrum minojské civilizace a byl bludištěm se stovkami pokojů. Dnes z něj zbyly pouze trosky, které od jeho objevení koncem 19. století, byly opraveny betonem, aby déle vydržely. Fresky a malby, které palác zdobily a uchovaly se, zde nenajdete. Zhlédnout je můžete v muzeu v Heraklionu. V Knóssu jsou jen jejich napodobeniny. Můžete tam obdivovat fresku Minotaura nebo Delfínovu fresku.

Palác byl ve své době rozdělen zřejmě do čtyř částí. Dnes stojí za zhlédnutí trůnní síň, která je schována za zdmi části paláce a do které je přístup po úzké cestě v řadě. Uvidíte ji jen několik vteřin. Dalším významným místem je královnino apartmá, do kterého se můžete podívat skrz skleněnou výlohu.

Celý palác jsou již jen zbytky zdí, schodů, úzkých cestiček, ale naskýtá se vám pohled i do krajiny se všudy přítomnými sady oliv. Na větším náměstí je také instalována střecha, aby se návštěvníci ochladili a schovali před sluncem. Stromů, pod kterými byste se mohli schovat je málo a když už, jsou plné Cikád, které neúnavně cvrlikají.

Na závěr výpravy po starověkém paláci se střetnete s téměř nedochovaným divadlem. Ve své době ale jistě bylo hojně navštěvovaným místem, určeným nejen pro pobavení, ale také k setkávání lidí. Částečně dochovaným úkazem je ale stoka, která měla funkci kanalizace. Obyvatelé měli přívod vody a starověké koupelny.
31.05.2013 21:53:20
Redakce

Pro ty, co rádi ČR

Toulky Českem

Toulky Českem

Toulky Českem

Toulky Českem

image008.png
rss.png

Jak často chodíte na výlety?

1x týdně (17 | 33%)
1-2x měsíčně (7 | 14%)
1x měsíčně (0 | 0%)
1x půl roku (2 | 4%)
Téměř vůbec (25 | 49%)
logo_csop.jpg
mpp.gif
zvn.gif
Ekologie zkoumá vztahy organismů
Ekologie zkoumá vztahy organismů
Eko, eco, ekologie, ekologický nebo ekologický aktivista. To je výčet slov, které dnes srší ze všech stran na spotřebitele různých produktů a služeb či veřejnost všeobecně. Ale co je to vlastně ta ekologie? Je používání výše uvedených termínů správné? Ne, není.
Na první prohlídce
Na první prohlídce
Píše se prosinec 2016 a když se tak dívám do občanského průkazu zjišťuji, že je na čase dělat něco se svým životem. Osm let s přítelkyní a bydlení s jejím bratrem není úplně to ideální, co by člověka po třicítce mělo naplňovat.
Jedna z prohlédnutých nemovitostí
Jedna z prohlédnutých nemovitostí
Po téhle zkušenosti se určitě nikdo nebude divit, když jsme si dali možná měsíc odraz a na inzeráty jsme jen koukali, ale chuť do něčeho jít byla minimální. V krásné lokalitě ve Štěchovicích se během této doby objevila zrekonstruovaná nemovitost, jež byla nedaleko přehrady.
Stěhování

Stěhování

Čtrnáctidenní mezidobí stačilo na to, aby došlo na vystřízlivění a ještě jednou si všechno podrobně rozebrat. Prošmejdili jsme vše, co se dalo. Co se ve městě nachází, co ne. Jaká je tam doprava, co říká územní plán, jaké jsou tam služby, vedení apod.
Veškerý obsah podléhá autorským právům, kopírování zakázáno. Šíření textu či fotografií pouze na písemné svolení autora. Please do not publish any photography without author's prior written consent. © 2012 - 2018 Ondřej Kořínek
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one