Okoř

Okoř

(2012)
Kutná hora

Kutná hora

Chrám sv. Barbory (2012)
Špilberk

Špilberk

(2013)
Křivoklát

Křivoklát

(2012)
Atelierlion@seznam.cz

Cestopisy, fotografie, umění, geocaching

Foto týdne

Foto týdne

Touha po poznání žene lidi do světa, svou vlast ale neznají.

Nereagujte na nevyžádané SMS, zasláním kódu vás podvodníci mohou připravit o peníze

Ilustrační foto

Ilustrační foto

Podvodníci přišli na nové způsoby jak nakupovat za cizí peníze prostřednictvím mobilního telefonu a internetu. Umožňuje jim to možnost placení za zboží či služby tzv. m - platba. Na vybrané telefonní číslo nechají prodejcem zaslat kód, který se poté pokusí z oběti vymámit.
Podvodníci se zaměřili na možnost placení na internetu pomocí mobilního telefonu. Takovou službu začali nabízet někteří operátoři a podnikaví čeští podvodníci toho ihned využili. Platba spočívá v tom, že si na internetu vybere zboží nebo si můžete zaslat peníze na svoje účty, které slouží třeba k internetovým hrám či sázkám, a rozhodnete se zaplatit prostřednictvím operátora.

Službu musí nabízet také obchod, kde takto chcete nakoupit. Vyberete si zboží, zadáte své telefonní číslo, na které přijde SMS zpráva s kódem, a ten následně zadáte na internetové stránce. Peníze za zboží se vám stáhnout z kreditu nebo prostřednictvím měsíčního vyúčtování.

Triky podvodníků jsou různé a neustále je obměňují. Lidé, kteří s takovým jednáním již setkali, se navzájem varují na internetu. „Volal mi člověk, který se představil jako Stránský a že mi omylem poslal SMS s kódem, jestli bych mu ho mohla přeposlat. V tu chvíli jsem nad tím nepřemýšlela a odkývala mu to. Pak mi ale přišel ten kód přímo od operátora, takže mi to naštěstí v tu chvíli docvaklo a nic mu neposlala,“ uvedla jedna ze stěžovatelek.

Operátoři její zkušenosti potvrzují s tím, že případu zatím nezaznamenali mnoho, ale je možné, že ne všichni podvedení se na ně obrátí. „Zákazníkům doporučujeme maximální opatrnost, stejně jako při obsluze internetového či mobilního bankovnictví nebo využívání platební karty. Zásadně nikomu nesdělujeme vygenerovaný kód, heslo či jiné informace, ani kdyby na mobil přišly omylem,“ řekla mluvčí T - Mobilu Martina Kemrová.

Několik případu již zaznamenala také policie, která potvrdila, že v ČR řeší již několik podaných trestních oznámení. Případy vyšetřuje jako trestný čin podvodu.

Podvodníci si ale nevybírají pouze náhodné čísla. Velice rizikové je také zasílat své telefonní čísla na internetových seznamkách nebo chatech. Pachatelé se většinou vydávají za dívky, které tvrdí, že mají blokovaný telefon a potřebovaly by zaslat jednorázové přihlašovací údaje k Facebooku, Skypu nebo jinému komunikačnímu programu na telefon své oběti.

Pokud poškozený svolí a číslo ji zašle, obratem mu přijde kód, který si dívka vyžádá. V tu chvíli již podvodník platí za nákup v některém internetovém obchodě a na mobilní telefon poškozeného přijde informativní SMS s poděkováním za nákup.

Mluvčí operátora upozornila, že pokud se někomu takové událost stane, měl by tyto služby zablokovat a obrátit se na policii.
02.02.2013 19:55:55
Redakce

Pro ty, co rádi ČR

Toulky Českem

Toulky Českem

Toulky Českem

Toulky Českem

image008.png
rss.png

Jak často chodíte na výlety?

1x týdně (17 | 33%)
1-2x měsíčně (7 | 14%)
1x měsíčně (0 | 0%)
1x půl roku (2 | 4%)
Téměř vůbec (25 | 49%)
logo_csop.jpg
mpp.gif
zvn.gif
Ekologie zkoumá vztahy organismů
Ekologie zkoumá vztahy organismů
Eko, eco, ekologie, ekologický nebo ekologický aktivista. To je výčet slov, které dnes srší ze všech stran na spotřebitele různých produktů a služeb či veřejnost všeobecně. Ale co je to vlastně ta ekologie? Je používání výše uvedených termínů správné? Ne, není.
Na první prohlídce
Na první prohlídce
Píše se prosinec 2016 a když se tak dívám do občanského průkazu zjišťuji, že je na čase dělat něco se svým životem. Osm let s přítelkyní a bydlení s jejím bratrem není úplně to ideální, co by člověka po třicítce mělo naplňovat.
Jedna z prohlédnutých nemovitostí
Jedna z prohlédnutých nemovitostí
Po téhle zkušenosti se určitě nikdo nebude divit, když jsme si dali možná měsíc odraz a na inzeráty jsme jen koukali, ale chuť do něčeho jít byla minimální. V krásné lokalitě ve Štěchovicích se během této doby objevila zrekonstruovaná nemovitost, jež byla nedaleko přehrady.
Stěhování

Stěhování

Čtrnáctidenní mezidobí stačilo na to, aby došlo na vystřízlivění a ještě jednou si všechno podrobně rozebrat. Prošmejdili jsme vše, co se dalo. Co se ve městě nachází, co ne. Jaká je tam doprava, co říká územní plán, jaké jsou tam služby, vedení apod.
Veškerý obsah podléhá autorským právům, kopírování zakázáno. Šíření textu či fotografií pouze na písemné svolení autora. Please do not publish any photography without author's prior written consent. © 2012 - 2018 Ondřej Kořínek
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one