Okoř

Okoř

(2012)
Kutná hora

Kutná hora

Chrám sv. Barbory (2012)
Špilberk

Špilberk

(2013)
Křivoklát

Křivoklát

(2012)
Atelierlion@seznam.cz

Cestopisy, fotografie, umění, geocaching

Foto týdne

Foto týdne

Touha po poznání žene lidi do světa, svou vlast ale neznají.

Odborná porota vybrala tři fotografie z několika tisíc

5. místo

5. místo

Během měsíce září jsem se zúčastnil fotografické soutěže, kterou vyhlásila internetová encyklopedie Wikipedia, s cílem zdokumentovat kulturní památky ČR. Hezká výzva a také možnost poznat, co všechno je u nás kulturní památkou. A věřte, že byste ani nečekali, kolem kolika významných staveb či domů chodíte.
Soutěže se zúčastnilo několik stovek fotografů nejen z ČR, ale také ze zahraničí. Celkový sumář činil více než 17 000 zaslaných snímků. Jaké překvapení pro mě bylo, když jsem se dozvěděl, že hned tři mé fotografie postoupily do první dvacítky a poté také do první desítky.

Na konci listopadu při vyhlašování výsledků mi těsně unikla bramborová pozice a fotografie z památníku Vítkov obsadila 5. místo. Úspěšná byla také fotografie z kutnohorské Kostnice, která se umístila na 7. místě a jako poslední oceněnou fotografii na 10. místě byl odbornou porotou vybrán Úhelný hlubinný důl v Ostravě.

Všechny tři fotografie postoupily také do mezinárodního kola, kde se utkají s fotografiemi z celého světa.

Více je možné zhlédnout zde: http://cs.wikipedia.org/wiki/Wikipedie:WikiProjekt_Wiki_Loves_Monuments
01.02.2013 20:51:16
Redakce

Pro ty, co rádi ČR

Toulky Českem

Toulky Českem

Toulky Českem

Toulky Českem

image008.png
rss.png

Jak často chodíte na výlety?

1x týdně (17 | 33%)
1-2x měsíčně (7 | 14%)
1x měsíčně (0 | 0%)
1x půl roku (2 | 4%)
Téměř vůbec (25 | 49%)
logo_csop.jpg
mpp.gif
zvn.gif
Ekologie zkoumá vztahy organismů
Ekologie zkoumá vztahy organismů
Eko, eco, ekologie, ekologický nebo ekologický aktivista. To je výčet slov, které dnes srší ze všech stran na spotřebitele různých produktů a služeb či veřejnost všeobecně. Ale co je to vlastně ta ekologie? Je používání výše uvedených termínů správné? Ne, není.
Na první prohlídce
Na první prohlídce
Píše se prosinec 2016 a když se tak dívám do občanského průkazu zjišťuji, že je na čase dělat něco se svým životem. Osm let s přítelkyní a bydlení s jejím bratrem není úplně to ideální, co by člověka po třicítce mělo naplňovat.
Jedna z prohlédnutých nemovitostí
Jedna z prohlédnutých nemovitostí
Po téhle zkušenosti se určitě nikdo nebude divit, když jsme si dali možná měsíc odraz a na inzeráty jsme jen koukali, ale chuť do něčeho jít byla minimální. V krásné lokalitě ve Štěchovicích se během této doby objevila zrekonstruovaná nemovitost, jež byla nedaleko přehrady.
Stěhování

Stěhování

Čtrnáctidenní mezidobí stačilo na to, aby došlo na vystřízlivění a ještě jednou si všechno podrobně rozebrat. Prošmejdili jsme vše, co se dalo. Co se ve městě nachází, co ne. Jaká je tam doprava, co říká územní plán, jaké jsou tam služby, vedení apod.
Veškerý obsah podléhá autorským právům, kopírování zakázáno. Šíření textu či fotografií pouze na písemné svolení autora. Please do not publish any photography without author's prior written consent. © 2012 - 2018 Ondřej Kořínek
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one