Okoř

Okoř

(2012)
Kutná hora

Kutná hora

Chrám sv. Barbory (2012)
Špilberk

Špilberk

(2013)
Křivoklát

Křivoklát

(2012)
Atelierlion@seznam.cz

Cestopisy, fotografie, umění, geocaching

Foto týdne

Foto týdne

Touha po poznání žene lidi do světa, svou vlast ale neznají.

Vyrazte z jihu Kréty lodí na ostrov Chrissi

Chrissi

Chrissi

Při pobytu na slunné Krétě si můžete jeden den zpestřit výletem na jih do Libyjského moře na ostrov Chrissi. Leží přibližně 15 km od krétského města Ierapetra. Plážím na tomto ostrově je přezdíváno krétský Karibik.
Na ostrov Chrissi, který je částečně pokryt cedrovým lesem, se můžete podívat sami nebo s výletem pořádaným cestovní kanceláří. Nejprve je nutné se dostat do přístavu na jihu Kréty ve městě Ierapetra, ze kterého vyplouvají lodě na ostrov Chrissi. Lodní lístek si lze pořídit za 13,50 Eur.

Asi 50 minutová plavba vás zavede na trvale neobydlený ostrov o rozloze pěti kilometrů čtverečních, který je pokrytý bílým pískem a cedrovým lesem. Ostrov lze projít celý asi za dvě hodiny, nebo se projít po vyznačených stezkách. Lenivějším turistům bude stačit Golden beach, na kterou vede přímá cesta z lodi a kde se můžete vykoupat v křišťálově čistém moři a ležet na pláži s bílým pískem. Samozřejmostí je občerstvení a u přístavu restaurace.

Ostrov ze sopky

Ostrov Chrissi vznikl z původně podvodní sopky a z lávy, což je na březích poznat. Některé břehy jsou pokryty milióny malých mušlí, které by se podle průvodců neměly sbírat. Průvodci také uvádějí, že se v cedrových hájích a jinde na ostrově nesmí stanovat. Opak je ale pravdou a na ostrově lze tak shlédnout doslova desítky stanů.

Ostrov dosahuje nejvyšší nadmořské výšky na nejvyšším vrcholku pouze 27 metrů, je to malá hora nazvaná Kefala. Ostrov obklopuje Libyjské moře a v severní části ostrova lze vidět hornatou Krétu. Na ostrově v letním období dosahují teploty i 40 stupňů, turistika v písku po ostrově je tím značně ztížena a je jen pro lidi s dobrou fyzickou kondicí.

Trvale obydlen byl ostrov v byzantských dobách, kdy na ostrově žili lidé živící se hlavně rybolovem. Poté si na něm údajně našli útočiště piráti, kteří z něj podnikali výpravy a schovávali se na něm. Vyhnali tak z ostrova místní obyvatele, kteří utekli na Krétu.

16.10.2015 20:03:58
Redakce

Pro ty, co rádi ČR

Toulky Českem

Toulky Českem

Toulky Českem

Toulky Českem

image008.png
rss.png

Jak často chodíte na výlety?

1x týdně (17 | 33%)
1-2x měsíčně (7 | 14%)
1x měsíčně (0 | 0%)
1x půl roku (2 | 4%)
Téměř vůbec (25 | 49%)
logo_csop.jpg
mpp.gif
zvn.gif
Ekologie zkoumá vztahy organismů
Ekologie zkoumá vztahy organismů
Eko, eco, ekologie, ekologický nebo ekologický aktivista. To je výčet slov, které dnes srší ze všech stran na spotřebitele různých produktů a služeb či veřejnost všeobecně. Ale co je to vlastně ta ekologie? Je používání výše uvedených termínů správné? Ne, není.
Na první prohlídce
Na první prohlídce
Píše se prosinec 2016 a když se tak dívám do občanského průkazu zjišťuji, že je na čase dělat něco se svým životem. Osm let s přítelkyní a bydlení s jejím bratrem není úplně to ideální, co by člověka po třicítce mělo naplňovat.
Jedna z prohlédnutých nemovitostí
Jedna z prohlédnutých nemovitostí
Po téhle zkušenosti se určitě nikdo nebude divit, když jsme si dali možná měsíc odraz a na inzeráty jsme jen koukali, ale chuť do něčeho jít byla minimální. V krásné lokalitě ve Štěchovicích se během této doby objevila zrekonstruovaná nemovitost, jež byla nedaleko přehrady.
Stěhování

Stěhování

Čtrnáctidenní mezidobí stačilo na to, aby došlo na vystřízlivění a ještě jednou si všechno podrobně rozebrat. Prošmejdili jsme vše, co se dalo. Co se ve městě nachází, co ne. Jaká je tam doprava, co říká územní plán, jaké jsou tam služby, vedení apod.
Veškerý obsah podléhá autorským právům, kopírování zakázáno. Šíření textu či fotografií pouze na písemné svolení autora. Please do not publish any photography without author's prior written consent. © 2012 - 2018 Ondřej Kořínek
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one